13. 11. 2020
(23/77)

Roma Spirit 2020: GALAVEČER

Dovoľte nám poďakovať sa Vám za dôveru a podporu projektu Roma Spirit. Nesmierne si vážime každú zo 148 právoplatne prijatých prihlášok, ktoré hodnotil devätnásť členný Prípravný výbor Roma Spirit. Každá z prihlášok je dôkazom ľudskosti, tolerancie a rešpektu, ktoré sú prítomné v našej spoločnosti.

S radosťou Vám oznamujeme, že 12. ročník Roma Spirit predstaví 21 výnimočných osobností, aktivít a činov. Nebude núdza ani o príjemné prekvapenia. Finalistov 12. ročníka začneme postupne predstavovať na sociálnych sieťach Roma Spirit a Instagramovom profile Roma Spirit.

O laureátoch 12. ročníka Roma Spirit 2020 rozhodne medzinárodná Odborná porota a Porota čin roka, ktoré po prvýkrát v histórii udeľovania ocenenia zasadnú online. Je nám cťou, že v dvanástom ročníku do kresla porotcu medzinárodnej Odbornej poroty zasadnú Jelena Jovanovic (RU), Christophe Léonzi (FR), Romeo Franz (DE), Margareta Matache (RU), Henk Cor van der Kwast(NL) a David Tišer (CZ).

Laureáta v špeciálnej kategórii Čin roka vyberie porota, do ktorej zasadnú laureáti ocenenia z minulých ročníkov. Teší nás, že pozvanie do Poroty Čin roka prijali Valéria Závadská (2019), Branislav Oláh (2017), František Sajko (2018), Marián Bubenčík (2019) a František Godla (2009). Predsedom Poroty čin roka je Ivan Antala, generálny riaditeľ Rádia Expres, partner kategórie Čin roka.

Rok 2020 je nevšedný, rovnako ako finalisti Roma Spirit. S ohľadom na ich zásluhy a spoločenskú atmosféru je pre nás povinnosťou a cťou zároveň, pripraviť a vysielať 12. ročník oceňovania Roma Spirit 2020. V záujme ochrany zdravia a rešpektujúc platné nariadenia a odporúčania odborníkov Vám s ľútosťou oznamujeme, že spoločenský galavečer odovzdávania ocenení sa konať nebude.

Dovoľte nám však informovať Vás, že Roma Spirit 2020 pripravujeme ako audiovizuálne dielo, ktoré bude vysielať RTVS 9. decembra 2020, pri príležitosti Medzinárodného dňa ľudských práv.

Ďakujeme za Vašu dôveru a podporu pri prípravách tohoto výnimočného ročníka. Veríme, že na obrazovky Slovenskej televízie prinesie 12. ročník Roma Spirit 2020 nevšedný zážitok.