Hanzelova 0190.MP4.14_34_56_06.Still002
Zuzana Kovačič Hanzelová

Finalista Roma Spirit

Ročník
2017, 2020
Kategória
Média
Kraj
Bratislavský
Mesto pôsobenia
Bratislava

Nominovaná za dlhodobú konzistentnú novinársku prácu, charakterizovanú senzitívnym prístupom k téme a odhodlanie, vďaka ktorému otvára a popularizuje vo verejnom diskurze aj marginalizované témy.

Zuzana Kovačič Hanzelová je novinárka, ktorá sa okrem iných aktívne zaoberá aj integráciou rómskych komunít. Jej práca je dobre známa z televíznych novín RTVS, a najnovšie pôsobí v denníku SME. Rodáčka z Bratislavy považuje za svoju povinnosť upozorňovať na problémy, ktoré mnohí ľudia zjednodušujú, pritom sú však kľúčové.

V snahe prezentovať témy objektívne a v širšom kontexte neostáva pri spracovaní na povrchu, snaží sa pravdivo informovať a vysvetľovať to, čo mnohí zobrazujú len v skratke. Zuzana stojí na strane tých slabších, ktorí sa často nevedia, alebo nedokážu brániť sami, na argumentáciu nevyužíva emócie, pracuje s faktami, podľa novinárskej etikety.

Práca Zuzany Kovačič Hanzelovej prináša zdravý pohľad na situácie a streotypné vnímanie Rómov na Slovensku. Dnešný svet je častokrát plný hoaxov, ktoré sú ľúbivé, ale nie pravdivé, spoločnosť sa nimi ľahko nechá ovplyvniť a zmanipulovať, čo má častokrát vplyv aj na spolunažívanie Rómov a Nerómov na Slovensku. Je preto nesmierne dôležité, aby sa o nich hovorilo nahlas a pravdivo.

Myslíte, že tu nejaké informácie chýbajú?

Našli ste chybu?

Chýbajú tu nejaké informácie alebo ste našli chybu? Napíšte nám prosím a mi to napravíme.