web_Tibike Ruszó
Tibor Ruszó

Laureát Roma Spirit

Ročník
2020
Kategória
Kultúra
Kraj
Banskobystrický
Mesto pôsobenia
Vieska nad Blhom

Nominácia za úspešnú medzinárodnú reprezentáciu v X-Faktor v Maďarsku, ktorú napriek mladému veku, vďaka svojmu odhodlaniu a najmä talentu vyhral, vytvárajúc tak príklad pre svojich rovesníkov.

Tibor Ruszó pochádza z maličkej obce Vieska nad Blhom pri Rimavskej Sobote, kde väčšinu 180 obyvateľov tvoria maďarsky hovoriaci Rómovia.

Jeho talent sa ukázal už v mladom veku. Má veľmi rád hudbu, spev a intenzívne sa jej venujem od svojich piatich rokov. V roku 2019 sa rozhodol prihlásiť do súťaže X-Faktor v Maďarsku. Napriek tomu, že som bol z inej krajiny, súťaž sa mu podarilo vyhrať. Spôsobil tým obrovskú radosť a hrdosť nielen v jeho komunite, ale medzi maďarsky hovoriacimi Rómami na Slovensku vo všeobecnosti. Bohužiaľ, jeho príbeh je zatiaľ na Slovensku nie veľmi známy.

Tibor spieva maďarské a rómske piesne, jeho príbeh je na Slovensku nie moc známy. Jeho hudba je pestrá a nemá vekové ohraničenie, je určená všetkým vekovým kategóriám. Najväčšou inšpiráciou je pre neho spevák maďarského pôvodu, Attila Kökény. Mal túžbu a chcel svojmu idolu, Attilovi Kökénymu ukázať, čo vie, a dokázal to aj širokej verejnosti, nie len v Maďarsku.

Tibor má obrovský talent v mladom veku, prináša potešenie a radosť pre široké spektrum ľudí. Napriek tomu, že sa musel presadiť v cudzom prostredí, nezaváhal a vyhral. Čaká ho svetlá budúcnosť!

Myslíte, že tu nejaké informácie chýbajú?

Našli ste chybu?

Chýbajú tu nejaké informácie alebo ste našli chybu? Napíšte nám prosím a mi to napravíme.