foto_Richard Sarkozi_web
Richard Šarközi

finalista Roma Spirit 2018

spevák

Ročník
2021

„Osobne sa riadim vetou sedemkrát spadni osemkrát vstaň. Som presvedčený, že aj ľudia, ktorí sú tento rok nominovaní, to nemali v tom čo robia vždy ľahké, no nikdy sa nevzdali a išli cez prekážky. Preto som rád, že môžem byť aj Ja pritom ako ich dlhoročná práca bude odmenená.“

Richard Šarközi je rodený Bratislavčan. Vyštudoval operný spev a celý svoj život zasvätil hudbe. Od malička spieval, navštevoval základnú umeleckú školu a následne vyštudoval operný spev na Štátnom konzervatóriu v Bratislave. O pár rokov neskôr, po nehode, sa začal venovať populárnej hudbe, sólovému spevu a vydal svoj sólový album s názvom Druhý dych.

V roku 2014 sa zúčastnil hudobnej súťaže – Česko Slovenský X Factor, kde spolu s Klaudiou Farkašovou obsadili druhé miesto. Rok po súťaži vydali spoločný debutový album Ver mi. Spoločne sa zúčastnili v roku 2017 aj televíznej šhow X Factor v Maďarsku, ktorú nakoniec vyhrali. Nakoniec odohrali niekoľko spoločných koncertov v Čechách aj na Slovensku.

V roku 2019 sa Richard rozhodol, že pôjde svojou sólovou dráhou. Dostal niekoľko ponúk koncertovať, a niekoľko krásnych spoluprác, aj projektov, ktorých cieľom bolo pomôcť. Medzi ponukami bola aj účasť kandidovať vo voľbách do Európskeho parlamentu. Ponuku prijal a v roku 2019 kandidoval za stranu Most-Híd.

Klaudia Farkašová a Richard Šarközi, známi ako duo Ricco a Claudia, získali v roku 2018 nomináciu na ocenenie Roma Spirit za ich prínos v oblasti populárnej hudby a osobitú interpretáciu v slovenskom, anglickom, rómskom i maďarskom jazyku.

Myslíte, že tu nejaké informácie chýbajú?

Našli ste chybu?

Chýbajú tu nejaké informácie alebo ste našli chybu? Napíšte nám prosím a mi to napravíme.