foto_Richard Sarkozi_web
Richard Šarközi

finalista Roma Spirit 2018

spevák

Ročník
2021
Kategória
Porota čin roka

„Osobne sa riadim vetou sedemkrát spadni osemkrát vstaň. Som presvedčený, že aj ľudia, ktorí sú tento rok nominovaní, to nemali v tom čo robia vždy ľahké, no nikdy sa nevzdali a išli cez prekážky. Preto som rád, že môžem byť aj Ja pritom ako ich dlhoročná práca bude odmenená.“

Richard Šarközi je rodený Bratislavčan. Vyštudoval operný spev a celý svoj život zasvätil hudbe. Od malička spieval, navštevoval základnú umeleckú školu a následne vyštudoval operný spev na Štátnom konzervatóriu v Bratislave. O pár rokov neskôr, po nehode, sa začal venovať populárnej hudbe, sólovému spevu a vydal svoj sólový album s názvom Druhý dych.

V roku 2014 sa zúčastnil hudobnej súťaže – Česko Slovenský X Factor, kde spolu s Klaudiou Farkašovou obsadili druhé miesto. Rok po súťaži vydali spoločný debutový album Ver mi. Spoločne sa zúčastnili v roku 2017 aj televíznej šhow X Factor v Maďarsku, ktorú nakoniec vyhrali. Nakoniec odohrali niekoľko spoločných koncertov v Čechách aj na Slovensku.

V roku 2019 sa Richard rozhodol, že pôjde svojou sólovou dráhou. Dostal niekoľko ponúk koncertovať, a niekoľko krásnych spoluprác, aj projektov, ktorých cieľom bolo pomôcť. Medzi ponukami bola aj účasť kandidovať vo voľbách do Európskeho parlamentu. Ponuku prijal a v roku 2019 kandidoval za stranu Most-Híd.

Klaudia Farkašová a Richard Šarközi, známi ako duo Ricco a Claudia, získali v roku 2018 nomináciu na ocenenie Roma Spirit za ich prínos v oblasti populárnej hudby a osobitú interpretáciu v slovenskom, anglickom, rómskom i maďarskom jazyku.

Myslíte, že tu nejaké informácie chýbajú?

Našli ste chybu?

Chýbajú tu nejaké informácie alebo ste našli chybu? Napíšte nám prosím a mi to napravíme.