KATEGÓRIA KULTÚRA_Ricco a Klaudia
Ricco a Klaudia

Finalista Roma Spirit

Ročník
2018
Kategória
Kultúra
Kraj
Bratislavský
Mesto pôsobenia
Bratislava

Nominácia za prínos v populárnej hudbe a jej interpretáciu v slovenskom, anglickom, rómskom i maďarskom jazyku.

Klaudia Farkašová a Richard Šarközi na Slovensku aj v zahraničí pôsobia ako speváci. Svoju tvorbu prinášajú v slovenskom, anglickom, ale aj maďarskom jazyku. Úspechy dosiahli Ricco a Claudia v roku 2014, keď sa zúčastnili česko-slovenskej verzie vo svete populárnej talentovej šou X Factor. Umiestnili sa na druhom mieste. Pár mesiacov po účasti v Česko Slovenskom X Factore vyšlo prvé CD Ver mi. Výber piesní bol v harmonickej réžii Ricca, Klaudie a manažéra zoskupenia Miroslava Čima, ktorý aj celý album otextoval.

V roku 2017 skúsili šťastie v tej istej šou v susednom Maďarsku a ako prvá kapela, resp. duo v histórii súťaže získali prvé miesto. Svoju vďačnosť radi prejavujú manažérovi Miroslavovi, ktorý ich už 7 rokov podporuje a žije s nimi ich sny.

Ricco pochádza z hudobníckej rodiny a tvrdí, že hudba bola u nich všade, aj na tanieri. Za svoj hudobný vzor považuje Luisa Miguela, ale životným vzorom sú pre neho jeho rodičia, ktorí ho viedli k cieľavedomosti. Je vyštudovaný operný spevák. Klaudia nasledovala hlas svojho srdca a spevom si plní svoj sen. Jej obľúbená skladba je Je suis od Lary Fabian. Dvojica vyniká svojím talentom a láskou k hudbe. Srší z nich ľudskosť a pokora. Ich hudobný talent je sám o sebe výnimočný. „My spievame srdcom, nie hrdlom. A presne tú lásku, tie emócie dostávame od ľudí späť, ktoré sa im
snažíme odovzdať formou hudby, lebo hudba je vec srdca, citov – a nie rozumu.“

Z ľudského hľadiska je výnimočná aj ich schopnosť prirodzene prekonávať rozdiely a súčasne spájať všetky komunity – Rómov či Nerómov, Slovákov či Maďarov, čo je v súčasnej polarizovanej spoločnosti viac ako nevyhnutné.

Myslíte, že tu nejaké informácie chýbajú?

Našli ste chybu?

Chýbajú tu nejaké informácie alebo ste našli chybu? Napíšte nám prosím a mi to napravíme.