Renáta Pankievičová_web
Renáta Pankievičová

zástupkyňa laureáta Roma Spirit 2017

zakladateľka OZ-ĎAKUJEME „PALIKERAV“

Ročník
2021
Kategória
Porota čin roka

,,Som presvedčená, že čím viac pozitívnych informácií o Rómoch a o ich činnosti sa dostane na verejnosť a do médií, tým lepšie v boji proti rasizmu a diskriminácii. A práve Roma Spirit považujem za jednu z významných ciest, ako k tomu prispieť. Preto sa veľmi teším, že tento rok môžem byť toho súčasťou“.

Renáta Pankievičová vyštudovala právo na Paneurópskej vysokej škole v Bratislave, kde následne dosiahla titul JUDr. z trestného práva. Je štatutárnou zástupkyňou OZ ĎAKUJEM – ,,PAĽIKERAV“, ktoré vzniklo v roku 2014. Od tej doby sa intenzívne venuje podpore vzdelávania rómskych žiakov a študentov, a to napríklad aj prostredníctvom literatúry.

Aj prostredníctvom svojej organizácie by radi poukázali na to, že Rómovia sú nielen skvelí hudobníci a tanečníci, ale že vynikajú aj v intelektuálnych činnostiach, ako je čítanie kníh, či recitácia. Za svoju činnosť získali OZ ĎAKUJEM-„PALIKERAV“ niekoľko slovenských aj medzinárodných ocenení, medzi ktorými vyniká Roma Spirit. V súčasnosti pracuje pani Pankievičová ako koordinátorka asistentov podpory zdravia pre oblasť Košice- okolie v štátnej príspevkovej organizácii Zdravých regiónoch.

Občianske združenie Ďakujem – „Paľikerav“ získalo ocenenie v roku 2017 v kategórii Mimovládna organizácia za podporu rómskych študentov a ich realizáciu knižného klubu, besied a videorecenzií, prostredníctvom ktorých búrajú predsudky, a svojím inovatívnym spôsobom motivujú k vzdelávaniu.

Myslíte, že tu nejaké informácie chýbajú?

Našli ste chybu?

Chýbajú tu nejaké informácie alebo ste našli chybu? Napíšte nám prosím a mi to napravíme.