web_Oľga Džupinková
Oľga Džupinková

predsedkyňa Poroty Čin roka

moderátorka spravodajstva, Rádio Expres

Ročník
2019, 2021
Kategória
Porota čin roka

„Rádio Expres je dlhoročným partnerom ocenenia Roma Spirit, rovnako aj kategórie Čin roka. Každý rok je iný a každý rok si zaslúži vyzdvihnúť skutok, o ktorom by sme mali všetci vedieť. Je mi cťou, že budem jednou z tých, ktorí o čine roka rozhodnú.“

Oli Džupinková pracuje ako moderátorka spravodajstva Rádia Expres, kde pripravuje aj rozhovory so Slovákmi žijúcimi v zahraničí. Počuť ju môžeme každé ráno v rannej šou Hemendex.

Študovala masmédiá na Prešovskej univerzite. Pochádza z rusínskej obce Pichne a v meste Snina zorganizovala ešte ako študentka strednej a vysokej školy desať ročníkov Vianočného benefičného koncertu. V miestnom Centre voľného času viedla dva roky novinársky krúžok pre deti zo základných škôl.

V novembri 2018 vydala dizajnovú trojjazyčnú knihu Mamina rusínska kuchyňa. Prepožičala svoj hlas nominačným dokrútkam finalistov Roma Spirit a aktívne sa podieľa na realizácii oceňovania.

Od roku 2017 zastupuje Rádio Expres, partnera kategórie Čin roka, v Prípravnom výbore Roma Spirit. Do kresla porotkyne Poroty Čin roka zasadne už po druhýkrát.

Myslíte, že tu nejaké informácie chýbajú?

Našli ste chybu?

Chýbajú tu nejaké informácie alebo ste našli chybu? Napíšte nám prosím a mi to napravíme.