MVO_METAMORFOZIS o.z._toto
Metamorfozis

Finalista Roma Spirit

Ročník
2019
Kategória
Mimovládna organizácia
Kraj
Bratislavský
Mesto pôsobenia
Bratislava

Nominácia za realizáciu multimediálnych divadelných inscenácií, ktoré šíria protidrogovú prevenciu, propagujú zmysluplnú pomoc druhým a motivujú mládež k sociálnemu cíteniu a k empatii.

Metamorfozis bolo založené v roku 2014. Hlavnou myšlienkou multimediálnych predstavení sú drogy a protidrogová prevencia. Prvé z realizovaných multimediálnych predstavení bolo The Dark Trip (Cesta do tmy). Moderné protidrogové multimediálne divadelné predstavenie je autobiografickou hrou, ktorú prežil, napísal a odovzdáva ďalej herec Martin Žák. Neskôr nasledovalo pokračovanie s názvom The Light Trip (Cesta do svetla). Súčasťou predstavení je After Párty. Atraktívnym a motivačným spôsobom podaná protidrogová osveta pôsobí preventívne, motivačne a terapeuticky.

Modernou formou protidrogovej osvety tím Metamorfozis inšpirujú aj ľudí, ktorí sa zaoberajú protidrogovou tematikou. V neposlednom rade, vďaka pozitívnym ohlasom v Pinelovej nemocnici a v OLUP n.o na Prednej Hore, Metamorfozis dokázali terapeuticky pôsobiť a pozitívne motivovať pacientov, ktorí sa liečia zo závislosti a boli v minulosti aj trestne stíhaní. Pozitívny ohlas je aj u mládeže, ktorá vyrastá v nápravných ústavoch. Už niekoľko rokov protidrogové predstavenia, motivačné, vzdelávacie a dramato-terapeutické programy, realizujú aj pre deti z detských domov. Vďaka spolupráci s ÚSMEVOM AKO DAR podujatie navštívilo bezplatne, s obrovskou pozitívnou odozvou, už niekoľko ticíc detí a mládeže z detských domov.

 

Myslíte, že tu nejaké informácie chýbajú?

Našli ste chybu?

Chýbajú tu nejaké informácie alebo ste našli chybu? Napíšte nám prosím a mi to napravíme.