MED_MARTINA BESHIROVÁ
Martina Beshirová

Finalistka Roma Spirit

Ročník
2019
Kategória
Média
Kraj
Košický
Mesto pôsobenia
Rožňava

Nominovaná za dlhodobú objektívnu prácu regionálnej novinárky, ktorá sa zameriava hlavne na tému vzdelávania rómskych detí a za prínos k informovanosti majoritnej spoločnosti.

Martina Beshirová začínala ešte ako študentka, ako športová redaktorka v Mestskom televíznom štúdiu RVTV v Rožňave v roku 2000. V rámci médií pracovala aj v regionálnej RTV Krea v Galante. Od leta 2017 pracuje ako regionálna redaktorka RTVS. Prácu vo verejnoprávnej televízii považuje vo svojom profesijnom živote ako najvýznamnejší míľnik.

Zameriava sa predovšetkým na celospoločenské otázky a problémy, ale aj na kultúru, prírodu, históriu. Vzhľadom na to, že pôsobí v regióne, ktorý je známy ako najmenej rozvinutý, rezonujú témy, ktoré súvisia s výzvami, ale aj rozvojom tohto kraja, ako napr. rôzne zaujímavé projekty, ktoré prinášajú nové pracovné miesta, nové služby pre obyvateľov, rozvoj cestovného ruchu a podobne.

Príspevky vyberá podľa aktuálnej situácie v regióne. Ako regionálna readaktorka pokrýva predovšetkým oblasť Gemera, teda okresy Rožňava, Revúca a Rimavská Sobota. Prináša však informácie aj z Fiľakova.

Vo svojich reportážach sa snaží zachytávať realitu. S odstupom času sa k jednotlivým témam vracia s cieľom sprostredkovať vývoj, či posun v danej oblasti.

Myslíte, že tu nejaké informácie chýbajú?

Našli ste chybu?

Chýbajú tu nejaké informácie alebo ste našli chybu? Napíšte nám prosím a mi to napravíme.