MED_MARIE BALÁŽOVÁ MELNÍKOVÁ
Marie Balážová Melníková

Laureát Roma Spirit

Ročník
2019
Kategória
Média
Kraj
Košický
Mesto pôsobenia
Spišská Nová Ves

Nominácia za dlhodobú vyváženú novinársku a redaktorskú prácu založenú na sprostredkovaní objektívnych a nestranných informácií z rómskych komunít bez predsudkov a stigmatizácie.

Marie Balážová Melníková je novinárka, redaktorka spravodajstva RTVS, ktorá sa už roky zaujíma o rómske témy a dianie v rómskych komunitách. Ako novinárka začínala v mestskej televízii TV Poprad. Ešte počas štúdia na VŠ, odbor žurnalistika, písala pre Tatranský Korzár. Písala pre web spišská24.sk, či vyskúšala aj publicistiku v RTVS – v relácii Občan za dverami a odtiaľ prešla pod spravodajstvo RTVS, ako regionálny reportér.

Spracováva prevažne regionálne spravodajstvo, témy týkajúce sa Rómov žijúcich v danom regióne, správy zo samosprávy s celospoločenským dosahom, najmä z okresu Spišská Nová Ves, Levoča, Gelnica, občas z okresu Kežmarok, Poprad, či Stará Ľubovňa.

Pri tvorbe spravodajstva zohľadňuje objektivitu a vyváženosť. V prípade konfliktnej témy dáva priestor všetkým dotknutým, zainteresovaným stranám, a poskytuje na tému viac uhlov pohľadu. Ako novinárka pani Melníková neinformuje iba o problémoch, ktorým rómske komunity na Slovensku čelia, ale snaží sa v čo najväčšej možnej miere prinášať televíznym divákom informácie o pozitívnych príkladoch z komunít, čím pomáha k scitlivovaniu majoritnej spoločnosti voči rómskej menšine na Slovensku.

Myslíte, že tu nejaké informácie chýbajú?

Našli ste chybu?

Chýbajú tu nejaké informácie alebo ste našli chybu? Napíšte nám prosím a mi to napravíme.