OS_MAREK MACH
Marek Mach

Finalista Roma Spirit

Ročník
2019
Kategória
Osobnosť
Kraj
Trnavský
Mesto pôsobenia
Senica

Nominácia za realizáciu projektu Mladí proti fašizmu, ktorý nenásilnou formou podporuje rozvoj otvoreného myslenia a prispieva k väčšej tolerancii voči menšinám medzi mladou generáciou.

Marek Mach je osemnásťročný gymnazista, ktorý rád diskutuje a zaujíma sa o verejné dianie. Jeho aktivity sú zamerané predovšetkým na zmiernenie dopadov extrémizmu a fašistickej ideológie na mladšie generácie. Cieľom jeho aktivít je šíriť myšlienku slobody a demokracie, v ktorej má každý právo na plnohodnotný život a nikto nesmie byť diskriminovaný len na základe farby pleti.

Téme fašizmu sa rozhodol venovať po parlamentných voľbách 2016. Práca Mareka Macha je osobitá a unikátna. Vytvoril kanál, ktorý smeruje od mladých ľudí k mladým ľuďom. Cieľom jeho projektu Mladí proti fašizmu je jazykom blízkym jeho generácii šíriť myšlienku slobody, rovnosti a právneho štátu, čím znižuje dopad fašistických myšlienok, dezinformácií a zavádzajúcich tvrdení na mladšie generácie. Prepája formy komunikácie, ktoré sú obľúbené najmä medzi mladými ľuďmi (napr. sociálne siete, na ktorých šíri jednoduché a krátke myšlienky spoločne s videami) s verejnými témami. Vďaka jeho záujmu o veci verejné a iniciatíve je možné kvalitnejšie prispôsobiť myšlienku, tvorbu a obsah tak, aby zaujal aj menej zvedavého diváka. Projekt Mladí proti fašizmu zaujal aj mladých, ktorí častokrát tvrdia, že nemajú záujem o danú tému.

Už 3 roky zvyšuje jeho projekt záujem mladých ľudí o podporu slobody, rovnosti a tolerancie naprieč celou spoločnosťou. Jeho aktivity sú jedinečné a k danej problematike pristupujú moderným a progresívnym spôsobom, vďaka ktorému má merateľné výsledky a reálny dopad na spoločnosť.

 

Myslíte, že tu nejaké informácie chýbajú?

Našli ste chybu?

Chýbajú tu nejaké informácie alebo ste našli chybu? Napíšte nám prosím a mi to napravíme.