SAZ_KOSIT
KOSIT a.s.

Laureát Roma Spirit

Ročník
2019
Kategória
Spoločnosť a zamestnávateľ
Kraj
Košický
Mesto pôsobenia
Košice

Nominácia za nadštandardnú starostlivosť a podporu zamestnancov, firemnú politiku zamestnávania bez predsudkov a za verejnú náborovú kampaň „Zamestnanie pre každého. Bez predsudkov.“

KOSIT a.s. je spoločnosťou, ktorá poskytuje komplexné služby v oblasti odpadového hospodárstva. Svoje služby poskytuje okrem iných viac ako 190 komunálnym zákazníkom s celkovým počtom viac ako 545.000 obyvateľov. V spoločnosti počas roka pracuje 750 zamestnancov.

Kampaň orientovaná na zamestnávanie bez predsudkov bola prvýkrát realizovaná v roku 2018. Pozitívne prijatie náborovej kampane širokou a odbornou verejnosťou, partnermi spoločnosti či samotnými médiami, prinieslo spoločnosti zvýšený počet záujemcov o prácu z radov rómskej komunity. Kampaň v duchu sloganu „bez predsudkov“ apelovala taktiež na prelomovanie predsudkov pri zamestnávaní ľudí vyššieho veku. Zamestnávanie bez predsudkov je spoločnosť KOSIT jednou z kľúčových hodnôt.

Spoločnosť KOSIT zamestnáva pracovníkov z rómskych komunít dlhoročne a systematicky. Spoločnosť má rokmi skúseností vypracovanú stratégiu na podporu zamestnanosti, podporu vzdelávania a profesijného rastu. Rómski zamestnanci sú súčasťou spoločnosti na pozíciách ručných zametačov, závozníkov, vodičov aj predákov. Zamestnávanie bez predsudkov má v regióne priamy dopad na životnú úroveň mnohých ľudí a ich rodín.

Myslíte, že tu nejaké informácie chýbajú?

Našli ste chybu?

Chýbajú tu nejaké informácie alebo ste našli chybu? Napíšte nám prosím a mi to napravíme.