king_barber_Branda 0056.MP4.13_03_42_18.Still002
King Barber

Finalista Roma Spirit

Ročník
2017
Kategória
Spoločnosť a zamestnávateľ
Kraj
Banskobystrický
Mesto pôsobenia
Banská Bystrica

Nominácia za podnikateľský projekt holičstva, ktorý vybudoval len 23-ročný Patrik. Zamestnáva Róma i Neróma a v praxi ukazuje, ako mladí Rómovia môžu s hrdosťou vykročiť za svojím snom a zažiť úspech.

Mladý Róm Patrik Branda má svoj sen a ide si za ním bez ohľadu na prekážky, ktoré mu život a neprajníci stavajú do cesty. 12 rokov sníval o tom, že si založí svoj vlastný barber shop – pánske holičstvo, kde bude štýlovo strihať vlasy a holiť britvou a ľudia sa v ňom budú cítiť ako doma, budú sa poznať a priateliť. Patrik nemá školu ani kurzy, všetko sa učil sám na sebe a na kamarátoch. „Jeden kamarát, druhý, jeden barák, dva baráky… až som strihal celé mesto,“ hovorí Patrik.

V Banskej Bystrici si Patrik v novembri 2016 otvoril pánske holičstvo King Barber a zákazníci sa k nemu hrnú pre kvalitu služieb aj pre atmosféru, ktorá tam panuje. Práce má toľko, že zamestnal dvoch ďalších pomocníkov – Róma a Neróma. Barberská trojica aj s celým King Barber shopom sú príkladom pozitívnej praxe, ako možno spolu vychádzať, rozumieť si bez predsudkov, nerobiť rozdiely medzi ľuďmi pre farbu pleti a vážiť si toho, kto vie poctivo pracovať a byť priateľský. Iba za rok svojej činnosti si Patrik vytvoril solídne renomé a jeho barberské aktivity nezostali bez povšimnutia – svoju prácu a úspechy v nej prezentoval aj na Dni džentlmenov v Prievidzi, Dňoch osláv remesiel v Slovenskej Ľupči či na Oslave hip-hopu v Banskej Bystrici.

Myslíte, že tu nejaké informácie chýbajú?

Našli ste chybu?

Chýbajú tu nejaké informácie alebo ste našli chybu? Napíšte nám prosím a mi to napravíme.