web_Dan Pavel Doghi
Dan Pavel Doghi

riaditeľ CPRSI, hlavný radca pre záležitosti Rómov a Sinti

Ročník
2019
Kategória
Odborná porota

Dan Pavel Doghi je od marca 2018 riaditeľom kontaktného strediska OSCE ODIHR pre záležitosti Rómov a Sinti, hlavný poradca pre záležitosti Rómov a Sinti. V minulosti pôsobil ako programový manažér vyššieho vzdelávania programu Rómskeho vzdelávacieho fondu (REF) v Budapešti (2012 – 2017) a v rokoch 2004 – 2011 ako úradník v kontaktnom stredisku ODIHR pre záležitosti Rómov a Sinti (CPRSI).

Počas pôsobenia v REF, v rokoch 2013 – 2015, bol tiež štátnym riaditeľom Rumunskej kancelárie REF.

V rokoch 2009 – 2016 pôsobil ako člen predstavenstva v Európskom centre rómskych práv (ERRC). Pôsobil ako advokačný pracovník programu odbornej prípravy a vzdelávania – Iniciatíva zákona o verejnom záujme (PILI) – programu Kolumbijskej univerzity realizovanom v Budapešti kde pracoval na problematike segregácie vo vzdelávaní rómskych detí. Od roku 1996 sa prostredníctvom rómskych mimovládnych organizácií v Bukurešti a Kluži v Rumunsku podieľal na činnostiach podporujúcich ľudské práva a činnosť občianskej spoločnosti.

Dan Pavel Doghi vyštudoval spoločenské vedy na Babes-Bolyai University v Kluži v Rumunsku a ukončil postgraduálne štúdium medzinárodnej diplomacie na Maltskej univerzite.

Myslíte, že tu nejaké informácie chýbajú?

Našli ste chybu?

Chýbajú tu nejaké informácie alebo ste našli chybu? Napíšte nám prosím a mi to napravíme.