20. 11. 2019
(36/78)

Zažite s nami jedinečnú atmosféru zábavy Roma Spirit!

Milí priatelia,

po prvýkrát Roma Spirit pripravil zábavu priamo v srdci Bratislavy! Do tanca Vám zahrajú muzikanti z Veľkej Lomnice alias „Lomnické Čháve“, dopĺňať ich budú DJ Julah a DJ Matthew.
Príďte sa zabaviť a stretnúť finalistov 11. ročníka Roma Spirit 2019!

Vstupenkou je dar na realizáciu Roma Spirit v odporúčanej hodnote 20 eur na osobu. Vstupenku získate online platbou kliknutím na darcovskú stránku: TU.

LOMNICKÉ ČHÁVE
V roku 2017 ste ich mohli vidieť a počuť na festivale POHODA 2017, kde roztancovali celý NAY tanečný dom.
Táto kapela spod Tatier srší energiou, hrá rómske, ale aj slovenské ľudové piesne s cigánskym temperamentom a osobitým feelingom, ktorý umocňujú dva saxofóny. V bloku rómskych pesničiek a ľudoviek vynikne husľová show Gusta Gábora.
Ich repertoár zahŕňa tvorbu zo žriedla muzikálnosti, zakódovanej vo svojich génoch a kreatívne tlmočí svet emócií, radosti a žiaľu z minulosti kočovného rómskeho etnika, ktoré prikované k zemi hľadá nový zmysel svojej existencie.

Facebook Lomnické čháve

 

Julah (SK)
Perkusionista ethno bandy Capre, občasný producent a hlavne DJ. V osobitých setoch mixuje hudbu mnohých žánrov a mnohých kútov sveta – najmä Balkánu, južnej Európy a južnej Ameriky.

 

Matthew (SK)
Selektor a DJ, ktorý odštartoval svoju DJskú kariéru v roku 2009.
„Gipsy prince“, ovplyvnený elektronickou hudbou undergroundovej scény či živými vystúpeniami kapiel na Slovensku, USA a v Indii, vystúpil ako support kapiel Leni Kravac (SLO), Vojasa, Karavan Familia(HU), Worldly Savages (AUT, La3noCubano, Ševa či Balkansambel (SK). V jeho podaní zaznejú balkánske, cigánske, etno či folklórne melódie z celého sveta.

Facebook DJ Metthew