Marta-GARCIA-FIDALGO_175-blackwhite
Marta Garcia Fidalgo

Členka Odbornej poroty, Marta Garcia Fidalgo je poradkyňou, ktorá vedie a koordinuje rómsku politiku v Európskej komisii na Generálnom riaditeľstve (GR) pre európsku a susedskú politiku a rokovania o rozšírení.

Ročník
2017
Kategória
Odborná porota

Marta Garcia Fidalgo je poradkyňou, ktorá vedie a koordinuje rómsku politiku v Európskej komisii na Generálnom riaditeľstve (GR) pre európsku a susedskú politiku a rokovania o rozšírení.

Pre Európsku komisiu pracuje na rôznych postoch už 25 rokov- posledných 17 rokov sa venovala najmä oblasti rokovaní o rozšírení. Svoju kariéru začala na GR ENLARG ako členka prístupových vyjednávacích tímov pre Poľsko a Turecko. Ako vedúca oddelenia pre Albánsko a Čiernu Horu viedla tím, ktorý pripravil stanoviská Komisie k žiadostiam o členstvo oboch krajín. Obe krajiny zahŕňali referenčné kritériá pre „začatie rokovaní“ týkajúce sa Rómov. Následne predsedala všetkým screeningovým stretnutiam pre Čiernu Horu a screeningu Srbska v oblastiach „právneho štátu“ a „normalizácie“.

Je presvedčenou Európankou, ktorá svoju prácu zasvätila procesu rozširovania ako projektu mieru a prosperity a domnieva sa, že zrelosť spoločnosti je preukázaná jej podporou najslabších. Je vydatá a je matkou dvoch dcér.

„Už niekoľko rokov sledujem skvelú prácu, ktorú odvádza tím European Roma Spirit Award, s cieľom budovať rešpekt, podporovať porozumenie a toleranciu prostredníctvom verejnej prezentácie pozitívnych príkladov integrácie a podpory pre marginalizované rómske menšiny.

V minulom roku, na pozvanie slovenského predsedníctva Rady EÚ, som mala možnosť zúčastniť sa úžasného galavečera pri príležitosti odovzdania ocenení.

Je pre mňa cťou, že tento rok budem môcť prispieť k tomuto projektu ako členka medzinárodnej poroty ERSA.“

Myslíte, že tu nejaké informácie chýbajú?

Našli ste chybu?

Chýbajú tu nejaké informácie alebo ste našli chybu? Napíšte nám prosím a mi to napravíme.