Csaba Horváth - OPRE ROMA_web
Csaba Horváth

riaditeľ, Opre Roma

Kategória
Prípravný výbor

„Je mi s cťou pracovať v tíme Roma Spirit. Vážim si to ako Róm, že formou ocenenia Roma Spirit poďakujeme ľudom za ich prácu, za ich voľný čas, ktorý by mohli stráviť so svojou rodinou, za ich ľudský prístup a hlavne za ich odvahu. A táto odvaha prispeje k tomu, aby sme vytvorili lepšie a moderné  Slovensko a Európu.“

Rómskej problematike sa venuje od roku 2006. Stal sa predsedom občianskeho združenia EU – ROM a od roku 2007 pôsobil na Úrade Banskobystrického Samosprávneho Kraja, neskôr na Mestskom úrade v Rimavskej Sobote a na Obecnom úrade v Radnovciach. Je zakladateľom a do roku 2020 generálnym sekretárom Záujmového združenia Spoločnými silami za Rozkvet Gemera. Od roku 2019 je riaditeľom iniciatívy Opre Roma – Rómovia a Rómky za lepšie Slovensko a Európu.

Spolupracuje s medzinárodnými organizáciami ako Národný demokratický Inštitút, nadácia Otvorenej Spoločnosti v Berlíne, ale pravidelne udržuje kontakty aj s národnými organizáciami v dvanástich štátoch. Pôsobil vo viacerých pracovných skupinách na národnej, regionálnej a na medzinárodnej úrovni. Je držiteľom viacerých ocenení a získal aj čestné občianstvo v obciach Kesovce a Janice.

Myslíte, že tu nejaké informácie chýbajú?

Našli ste chybu?

Chýbajú tu nejaké informácie alebo ste našli chybu? Napíšte nám prosím a mi to napravíme.