Oli Džupinková

moderátorka spravodajstva, Rádio Expres, predsedníčka Poroty čin roka

 „Rádio Expres je dlhoročným partnerom ocenenia Roma Spirit, rovnako aj kategórie Čin roka. Každý rok je iný a každý rok si zaslúži vyzdvihnúť skutok, o ktorom by sme mali všetci vedieť. Je mi cťou, že budem jednou z tých, ktorí o čine roka rozhodnú.“

Oli Džupinková pracuje ako moderátorka spravodajstva Rádia Expres, kde pripravuje aj rozhovory so Slovákmi žijúcimi v zahraničí. Počuť ju môžeme každé ráno v rannej šou Hemendex. 

Študovala masmédiá na Prešovskej univerzite. Pochádza z rusínskej obce Pichne a v meste Snina zorganizovala ešte ako študentka strednej a vysokej školy desať ročníkov Vianočného benefičného koncertu. V miestnom Centre voľného času viedla dva roky novinársky krúžok pre deti zo základných škôl. 

V novembri 2018 vydala dizajnovú trojjazyčnú knihu Mamina rusínska kuchyňa. Prepožičala svoj hlas nominačným dokrútkam finalistov Roma Spirit a aktívne sa podieľa na realizácii oceňovania. 

Od roku 2017 zastupuje Rádio Expres, partnera kategórie Čin roka, v Prípravnom výbore Roma Spirit. Do kresla porotkyne Poroty Čin roka zasadne už po druhýkrát.