Ivett Pavlis

Právnička, majiteľka materského centra

„Je mi cťou byť členom prípravného výboru a byť súčasťou tohto významného projektu. Prinášať pozitívne príklady v rôznych oblastiach života tejto komunity je veľmi prínosné a obohacujúce. Rozhodla som sa byť súčasťou, aby som tiež mohla motivovať ostatných. Nie je dôležité odkiaľ sme, ale kto sme.“

 

Ivett Pavlis pochádza z Trenčína. Vždy ju zaujímali ľudia, ich osudy a hľadala cesty, ako im pomôcť. Mala vieru, že dobrým poznaním legislatívy môže presmerovať kroky ľudí, ktorí jej vojdú do cesty tak, aby mohli žiť v prostredí, ktoré je bezpečné a priateľské. Právo vyštudovala na Univerzite Mateja Bela a titul JUDr. obhájila na Univerzite Cyrila a Metoda v Trnave. Vo svojej pracovnej kariére zastávala viacero pozícií, 10 rokov pôsobí v nadnárodnej spoločnosti a okrem toho pracuje pre Úniu materských centier ako právnik a cenné rady poskytuje ženám, ktoré sa ocitli v krízovej situácii alebo sa stretli s domácim násilím či tyraniou v rámci poradne Ženy ženám /projekt Únie materských centier.

Deti sú rozhodne najväčšou vášňou Ivett. Sama má 7ročnú dcéru Leilu, už 4 roky vedie vlastné materské centrum v Svätom Jure  a jazykovú školu pre deti, kde aj vyučuje. Blízke sú jej montessori a zážitkové vzdelávanie, verí na efektívny dialóg medzi rodičom a dieťaťom. Ako ryba vo vode sa cíti pri organizovaní akcií pre deti aj dospelých, ktoré dotiahne do dokonalosti.

Občas sníva, ale stojí nohami pevne na zemi. Je veľký profesionál, s veľkým srdcom ochotným pômocť iným, keď o pomoc stoja. Pre vlastné bytie potrebuje vnútornú slobodu a vysoko zakorenené hodnoty dobra a práva na rovnaký štart do života. To je aj dôvod, prečo sa rozhodla podporiť Roma Spirit – meniť svet malými krokmi cez pozitívne príklady a motivovať svoje okolie k vzdelávaniu.

Členom Prípravného výboru Roma Spirit je od roku 2018.