Oli Džupinková

moderátorka spravodajstva, Rádio Expres

„Keď som sa prvýkrát dostala do sveta rómskych detí, uvedomila som si, že majú také isté a veľké sny ako sme mali my a majú všetky deti na svete. A je len na nás, ako im ich pomôžeme splniť. Roma Spirit predstavuje osobnosti, ktoré už dávno prelomili svoje predsudky voči Rómom a pomáhajú im vo všetkých sférach našej spoločnosti. Či už je to práca s deťmi, zamestnávanie alebo pomoc v oblasti zdravia. V Prípravnom výbore Roma Spirit hrdo zastupujem Rádio Expres a myslím si, že je dôležité hovoriť o pozitívnych príkladoch. Ocenenie Roma Spirit považujem za vynikajúcu ukážku toho, že všetko sa dá, len treba chcieť. Žijeme tu predsa spolu, nie vedľa seba.

 

Oli Džupinková pracuje ako moderátorka spravodajstva Rádia Expres, kde pripravuje aj rozhovory so Slovákmi žijúcimi v zahraničí. Študovala masmédiá na Prešovskej univerzite a okrem iného sa vo voľnom čase venuje dobrovoľníctvu a práci s mladými ľuďmi. Oli pochádza z rusínskej obce Pichne a v meste Snina zorganizovala 10 ročníkov Vianočného benefičného koncertu. V miestnom Centre voľného času viedla 2 roky novinársky krúžok pre deti zo základných škôl. Je spoluautorkou unikátnej dizajnovej knihy v troch jazykoch Mamina rusínska kuchyňa.

V Prípravnom výbore Roma Spirit zastupuje Rádio Expres.

„Myslím si, že je dôležité hovoriť o pozitívnych príkladoch vo všetkých oblastiach našej spoločnosti. To, že ocenenie Roma Spirit predstavuje množstvo projektov a ľudí, ktorí sa snažia zlepšiť situáciu Rómov na Slovensku, považujem za vynikajúcu ukážku toho, že všetko sa dá. Len treba chcieť.“

Členkou Prípravného výboru Roma Spirit je od roku 2017.