Oľga Džupinková

moderátorka spravodajstva a dopravného servisu Rádia Expres

Keď som sa prvýkrát dostala do sveta rómskych detí, uvedomila som si, že majú také isté a veľké sny ako sme mali my a majú všetky deti na svete. A je len na nás, ako im ich pomôžeme splniť. Roma Spirit predstavuje osobnosti, ktoré už dávno prelomili svoje predsudky voči Rómom a pomáhajú im vo všetkých sférach našej spoločnosti. Či už je to práca s deťmi, zamestnávanie alebo pomoc v oblasti zdravia. V Prípravnom výbore Roma Spirit hrdo zastupujem Rádio Expres a myslím si, že je dôležité hovoriť o pozitívnych príkladoch. Ocenenie Roma Spirit považujem za vynikajúcu ukážku toho, že všetko sa dá, len treba chcieť. Žijeme tu predsa spolu, nie vedľa seba.

 

Oli Džupinková pracuje ako moderátorka spravodajstva a dopravného servisu Rádia Expres, kde pripravuje aj rozhovory so Slovákmi žijúcimi v zahraničí. Študovala masmédiá na Prešovskej univerzite a okrem iného sa vo voľnom čase venuje dobrovoľníctvu a práci s mladými ľuďmi. Oli pochádza z rusínskej obce Pichne a v meste Snina zorganizovala 10 ročníkov Vianočného benefičného koncertu. V miestnom Centre voľného času viedla 2 roky novinársky krúžok pre deti zo základných škôl. Navštevuje aj detský tábor Black & White – žime spolu v Banskej Štiavnici, ktorý organizuje občianske združenie Equity.

V Prípravnom výbore Roma Spirit zastupuje Rádio Expres.

„Myslím si, že je dôležité hovoriť o pozitívnych príkladoch vo všetkých oblastiach našej spoločnosti. To, že ocenenie Roma Spirit predstavuje množstvo projektov a ľudí, ktorí sa snažia zlepšiť situáciu Rómov na Slovensku, považujem za vynikajúcu ukážku toho, že všetko sa dá. Len treba chcieť.”

Členom Prípravného výboru Roma Spirit je od roku 2017.