Ivett Pavlis

právnička, Rodič ľavou zadnou

„Je mi cťou byť členom prípravného výboru a byť súčasťou tohto významného projektu. Prinášať pozitívne príklady v rôznych oblastiach života tejto komunity je veľmi prínosné a obohacujúce. Rozhodla som sa byť súčasťou, aby som tiež mohla motivovať ostatných. Nie je dôležité odkiaľ sme, ale kto sme.“

 

Ivett Pavlis pochádza z Trenčína, momentálne žije v Slovenskom Grobe. Vždy ju zaujímali ľudia, ich osudy a hľadala cesty, ako im pomôcť. Mala vieru, že dobrým poznaním legislatívy môže presmerovať kroky ľudí, ktorí jej vojdú do cesty tak, aby mohli žiť v prostredí, ktoré je bezpečné a priateľské. Právo vyštudovala na Univerzite Mateja Bela a titul JUDr. obhájila na Univerzite Cyrila a Metoda v Trnave. Vo svojej pracovnej kariére zastávala viacero pozícií, 15 rokov pôsobí v nadnárodnej spoločnosti. Pracovala pre Úniu materských centier a cenné rady poskytovala ženám, ktoré sa ocitli v krízovej situácii alebo sa stretli s domácim násilím či tyraniou.

Deti sú rozhodne najväčšou vášňou Ivett. Sama má 10 ročnú dcéru Leilu. 7 rokov viedla materské centrum Piškótka v Svätom Jure a jazykovú školu pre deti, kde aj vyučovala, dnes sa venuje projektu Rodič ľavou zadnou, prostredníctvom ktorého vzdeláva rodičov, ľudí aj učiteľov  a pôsobí aj ako pedagóg na súkromnej základnej škole.  Blízke sú jej montessori a zážitkové vzdelávanie, verí na efektívny dialóg medzi rodičom a dieťaťom. Ako ryba vo vode sa cíti pri organizovaní akcií pre deti aj dospelých. Je zakladateľkou a organizátorkou konferencie Rodič ľavou zadnou. Prináša rodičom zážitkové vzdelávanie, inšpiráciu a pravidelné workshopy.