Soraya Post

Švédska politička, členka európskeho parlamentu

Soraya Post Heléna Viola je švédska politička za stranu Feministická iniciatíva. Pani Post sa počas svojej kariéry zaoberala najmä otázkami ohľadom národnostných menšín vo výbore pre rovnosť a spravodlivosť  v územnom celku Västra Götaland.

Taktiež sa zaoberala problémami  miestnych Rómov a pomohla pri zakladaní Agnesbergs Folkhögskola v Göteborgu v roku 2007. Bola tiež komisárkou televízie Sveriges Television.

Vo voľbách, ktoré sa konali 25. mája 2014, sa Soraya Post stala prvou zvolenou členkou Európskeho parlamentu za švédsku stranu Feministická iniciatíva a zároveň sa stala prvou rómskou ženou vo švédskych dejinách, ktorá bola vybraná na kandidatúru za  politickú stranu. Pripojila k skupine Progresívnej aliancie socialistov a demokratov v Európskom parlamente a je členkou Výboru pre občianske slobody, spravodlivosť a vnútorné záležitosti (LIBE), Podvýboru pre ľudské práva (DROI), ako aj náhradnou členkou Výboru pre zahraničné veci (AFET) a Delegácie pre vzťahy s krajinami strednej Ameriky (DCAM).